Reklama
 
Blog | Daniel Kvasnička

Lidský odpad?

Nic mnou tak nehnulo jako tohle rčení. Ani cukrovka, která odešla po sladkém a ani Bartíkův pokus strhnout diskusi směrem k lidským kapacitám vykonávat úřad. Zda to byl fejk a nebo nebyl, to se ukáže. Zřejmě to byl promyšlený tah v celkem nerovné prezidenské soutěži.

A většinu lidí to nechává klidnými, když se prezidentské tiskové konference odehrávají o slepicích a prostitutkách. Ovšem myslí se tím politické strany a konkrétní lidé v nich. A zároveň média píšou poučeně o kampani #metoo. To jako opravdu? Proč jsme si zvykli na tento hospodský a drůbežářský slovník? Mně to výrazně vadí a budu to opakovat znovu a znovu, že se náš prezident musí krotit. A když mu to už nikdo neříká, že není zvyklý a zvykat si nebude na tuto úroveň sprostého rozhovoru, budu mu to říkat jako vesnický kazatel.

A lidský odpad? I kdyby člověk provedl cokoliv, třeba že zahrál kartou, kterou se nehraje, má dostat řádný trest a to po řádném vyšetřování a řádném soudu. Je to pomluva? Či jak jinak to bude kvalifikovat orgán činný v trestním řízení. Prosím! Ale nikdo si nesmí dovolovat, zvláště ne z Hradu, mluvit o lidském odpadu jako nějaký dozorce z koncentračního tábora. Prostě to není přípustné, veskrze je to zlé. Státní úředník musí zachovat diplomatický slovník. Stanovisko panu Ovčáčkovi bych s klidem napsal tak, aby vyjádřil jasné ne a nepřešlápl čáru, kterou zjevně překonal. Když už mu to nikdo neříká, budu mu to říkat jako vesnický kazatel.

Kdo si hraje ne pánaboha, nedopadne dříve a nebo později dobře. Vždyť jste také lidi! Pro lásku Boží, pánové, nechte toho a dejte se na pokání!

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama