Reklama
 
Blog | Daniel Kvasnička

Pivo a buřty

Vlastně jsem to chtěl nazvat „Zlá Evropa!“ To proto, že je to zatím jediné východisko z velice složité situace, do které jsme se dostali zveřejněným nezveřejněným auditem evropských právníků. Postoj dotčených vůči Evropské komisi je mírně řečeno neudržitelně ostrý a ministerský předseda říká, že bude bránit Českou republiku. Vlastně myslí sebe a svou firmu, kterou si zaparkoval ve svěřenských fondech a nechal si klíčky od vozu, tedy i od zapalování, pokud to řekneme motoristicky.

Sankce tohoto typu nepůjdou napadnout před soudy, říká další právník. Prostě budeme kráceni v platbách. Vše se potáhne ještě tři čtvrtě roku, podobně i stíhání ve věci Čapí hnízdo půjde pomalu a nemá jasné termíny, možná existují nějaké běžné procedurální, ale ani ty nebudou krátké.

Předseda vlády má však na své straně voličskou většinu a nemá proti sobě jednotnou opozici. Je tak na koni a není důvod k nějaké změně. Jeho ostruhami bude to, co já považuji za nejhorší: „Ta zlá Evropa!“

Tady se dá čekat jen na zázrak. Proti většině vládních a téměř vládních stran není žádná číselně vyjádřitelná opozice. Nic, co by pomohlo. Jen nějaký zásah shůry. Možná je to k pousmání. Ale já to kalkuluji jako určitou možnost, protože solidní komentátoři by s touto variantou vůbec nepočítali.

Česká společnost by ještě mohla hledat možnosti, zda pevnost řad firemní strany, která má stále vysoké preference na špičce průzkumů, nejde nahlodat zevnitř. Totiž rok do voleb slibuje jen ostudu následovanou další ostudou. A hlavně z Evropy politiky už tak dost znectěné, bude ta zlá Evropa. Jen to nesmí skončit tak, jak už to létá ve vtipech a na sociálních médiích. Jediné na čem prý záleží, jsou hezké svátky, pohoda, pivo a buřty! Já to mám určitě jinak.

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama