Reklama
 
Blog | Daniel Kvasnička

Výhra i prohra téměř remízou

Jak jinak popsat výsledek prezidentských voleb roku 2018, pokud přijmeme verzi dvou družstev, do kterých jsme byli na chvilku rozděleni. Považuji za důležité, že to bylo na čas a na jeden účel. Vždyť není všechno ve volbě prezidenta, jakkoli si myslím, že to byl zápas předůležitý. Ale máme daleko více společných úkolů, které máme jeden pro druhého udělat. Nejen pro sebe navzájem v těch dvou týmech, ale především ve prospěch všech, tedy i té třetiny, která rozpačitě zůstala sedět na střídačce v teplácích, protože se jim nechtělo hrát. Nehorovali pro jedno či druhé družstvo, nevolili. Někteří se vymlouvali na nastuzení, rodinné důvody či nechuť k fotbalové politice. Možná nemají rádi rowdies v hledišti nebo ve fotbalovém klubu v TOP hotelu. V minulosti chytili už nějakou pěstí, proto byli při volebním boji stranou. A budou bokem zase, pokud nepoznají že v té hře je krása a je ze zápasu ještě jiný užitek, než sportovní. Férová hra má svoji krásu, která se nosí domů, do výchovy dětí.

Našemu družstvu týmu reformních kandidátů moc pomůže prohra téměř remízou a nebo skoro výhrou. Vždyť to bylo o pár procent, vždyť ten výsledek je úžasný! Tak má být výsledek představován – jako nebývalé sjednocení dosud stále poráženého družstva, posmívaného a znevažovaného týmu. Je to povzbuzení do ještě dokonalejší spolupráce a přípravy na nějaké další příležitosti. Nesmí nás tak moc zajímat protivník a jeho chyby. Nás zajímá fér hra, dokonalá kombinace, schopnost přihrávek a technické hry. Standardní situace a z ní rychlé pasy dopředu. Tohle je zajímavé. Hlavně neklopte hlavu! A nedrbejte si náprsenky za to, že jeden byl Mlhošův a druhý zase Dušínův… Jeden méně přihrával? Druhý moc běhal k soupeřově brance? Brankář se málo pohyboval? Nechte toho! Pojďte na trénink.

A přece se na chvilku podívejte na tu partu agresívních lidí z hotelového lobby, na ty chudáky, kteří potřebovali zapomenout úspěch své vítězné prohry v přemíře alkoholu. Podívejte se na protivníkovo družstvo a zvažte: Kdyby tihle lidé prohráli o pár procent, myslíte si, že by svou prohru dokázali zpracovat?  Že by mysleli na tu třetinu hráčů, co zůstali na střídačce? Představují všem vítězství téměř remízou jako totální úspěch. Svůj úspěch! Vůbec nejsou schopni poslouchat druhé a v alkoholovém rauši utopili hned pár dní. Načež to, že přebrali a je jim blbě, definují jako pokus o otravu. Natož, aby mysleli na svoje protihráče. Nezvažují jak je získat, jak jim pomoci zvládnout prohru téměř remízou. Jedině zvažují, jak je uplatit a vyždímat. Nepotřebují protihráče získávat, potřebují jej zadupat, proto už cvičí další nenávistné strategie.

Prohráli ti, kteří umí prohrávat a které prohra posílí. Mám zájem o protivníkovo družstvo a modlím se za něj. Jsem hotov jim obezřetně pomáhat a projevit jim zájem a lásku. A těším se na další mač!

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama